  • TAZB105K025LBLC0845
TAZB105K025LBLC0845
advertisement
Manufacturer No:
TAZB105K025LBLC0845
HK JDW NO:
66-TAZB105K025LBLC0845
Description:
1μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk B
Step5Bar-code shipping tag
TAZB105K025LBLC0845
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    50mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    4000 mΩ
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.27mm