  • TAZB106J006CBSB0000
TAZB106J006CBSB0000
advertisement
Manufacturer No:
TAZB106J006CBSB0000
HK JDW NO:
66-TAZB106J006CBSB0000
Description:
10μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.001mA Bulk B
Step5Bar-code shipping tag
TAZB106J006CBSB0000
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    6V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6V
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    40mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • ESR
    8000 mΩ
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.27mm