  • TAZD685K010CSSB0800
TAZD685K010CSSB0800
advertisement
Manufacturer No:
TAZD685K010CSSB0800
HK JDW NO:
66-TAZD685K010CSSB0800
Package:
D
Description:
6.8μF 2-Termination TANTALUM 0.001mA Tape & Reel (TR) D
Step5Bar-code shipping tag
TAZD685K010CSSB0800
  • Package / Case
    D
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
  • Weight
    45mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Size Code
    1510
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    50mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    5000 mΩ
  • Length
    3.81mm
  • Width
    2.54mm