  • TAZE106K020CBLC0900
TAZE106K020CBLC0900
advertisement
Manufacturer No:
TAZE106K020CBLC0900
HK JDW NO:
66-TAZE106K020CBLC0900
Package:
E
Description:
10μF 2-Termination TANTALUM 0.002mA Bulk E
Step5Bar-code shipping tag
TAZE106K020CBLC0900
    8 Weeks
  • Package / Case
    E
    TANTALUM
  • Weight
    65mg
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e4
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Ripple Current
    50mA
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    5000 mΩ
  • Length
    5.08mm
  • Width
    2.54mm