  • TAZE335K025CBSB0000
TAZE335K025CBSB0000
advertisement
Manufacturer No:
TAZE335K025CBSB0000
HK JDW NO:
66-TAZE335K025CBSB0000
Description:
3.3μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 4Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 1μA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TAZE335K025CBSB0000
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
  • Weight
    65mg
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    2.54mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Case Code (Imperial)
    2010
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    1μA
  • Ripple Current
    150mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    1.27mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    2.54mm