  • TAZE685K020CBSB0900
TAZE685K020CBSB0900
advertisement
Manufacturer No:
TAZE685K020CBSB0900
HK JDW NO:
66-TAZE685K020CBSB0900
Description:
6.8μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 5Ohm 2-Termination TANTALUM 0.002mA Bulk E
Step5Bar-code shipping tag
TAZE685K020CBSB0900
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Depth
    2.54mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5Ohm
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Ripple Current
    50mA
  • Height
    1.27mm
  • Length
    5.08mm