  • TAZF685K025CRSB0000
TAZF685K025CRSB0000
advertisement
Manufacturer No:
TAZF685K025CRSB0000
HK JDW NO:
66-TAZF685K025CRSB0000
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
6.8μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 3Ohm 2-Termination Polar TANTALUM 0.002mA Tape & Reel (TR) Molded
Step5Bar-code shipping tag
TAZF685K025CRSB0000
    8 Weeks
  • Package / Case
    Molded
    J BEND
  • Mounting Feature
    TANTALUM
  • Weight
    125mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    3.43mm
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Ripple Current
    70mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    1.78mm
  • Length
    5.59mm