  • TAZG475M035CRSB0700
TAZG475M035CRSB0700
advertisement
Manufacturer No:
TAZG475M035CRSB0700
HK JDW NO:
66-TAZG475M035CRSB0700
Description:
4.7μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.002mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TAZG475M035CRSB0700
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Ripple Current
    120mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    1500 mΩ
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm
  • Width
    2.79mm