  • TAZG476K010LBSB0824
TAZG476K010LBSB0824
advertisement
Manufacturer No:
TAZG476K010LBSB0824
HK JDW NO:
66-TAZG476K010LBSB0824
Package:
G
Description:
47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.004mA Bulk G
Step5Bar-code shipping tag
TAZG476K010LBSB0824
    8 Weeks
  • Package / Case
    G
    TANTALUM
  • Weight
    205mg
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Leakage Current
    0.004mA
  • Ripple Current
    280mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    250 mΩ
  • Length
    6.73mm
  • Width
    2.79mm