  • TAZG476M006CBSZ0900
TAZG476M006CBSZ0900
advertisement
Manufacturer No:
TAZG476M006CBSZ0900
HK JDW NO:
66-TAZG476M006CBSZ0900
Package:
G
Datasheet:
Description:
47μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1.1Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.003mA Bulk G
Step5Bar-code shipping tag
TAZG476M006CBSZ0900
    8 Weeks
  • Package / Case
    G
    TANTALUM
  • Weight
    205mg
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e4
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    6V
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.1Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6V
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    130mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm