  • TAZG686K015LRSB0024
TAZG686K015LRSB0024
advertisement
Manufacturer No:
TAZG686K015LRSB0024
HK JDW NO:
66-TAZG686K015LRSB0024
Package:
G
Description:
68μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.01mA Tape & Reel (TR) G
Step5Bar-code shipping tag
TAZG686K015LRSB0024
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    POLARIZED
  • Size Code
    2611
  • Leakage Current
    0.01mA
  • Ripple Current
    270mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    275 mΩ
  • Length
    6.73mm
  • Width
    2.79mm