  • TAZH107K010LBLC0000
TAZH107K010LBLC0000
advertisement
Manufacturer No:
TAZH107K010LBLC0000
HK JDW NO:
66-TAZH107K010LBLC0000
Description:
100μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.01mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TAZH107K010LBLC0000
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.01mA
  • Ripple Current
    370mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    180 mΩ
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm
  • Width
    3.81mm