  • TAZH157K010CBLC0024
TAZH157K010CBLC0024
advertisement
Manufacturer No:
TAZH157K010CBLC0024
HK JDW NO:
66-TAZH157K010CBLC0024
Description:
150μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.015mA Bulk H
Step5Bar-code shipping tag
TAZH157K010CBLC0024
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • HTS Code
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Leakage Current
    0.015mA
  • Ripple Current
    160mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    900 mΩ
  • Length
    7.24mm
  • Width
    3.81mm