  • TB001-500-15BE
TB001-500-15BE
advertisement
Manufacturer No:
TB001-500-15BE
Manufacturer:
CUI Devices
HK JDW NO:
207-TB001-500-15BE
Package:
Datasheet:
TB001-500-15BE
Description:
0.197 5.00mm Blue Bulk Polybutylene Terephthalate (PBT) Through Hole Horizontal with Board Screw - Leaf Spring, Wire Guard 1 Levels 12-22 AWG TB001-500
Step5Bar-code shipping tag
TB001-500-15BE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Contact Material - Plating
    Copper Alloy - Tin Plated
  • Clamp Material - Plating
    Steel, Stainless
  • Screw Material - Plating
    Steel - Zinc Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TB001-500
  • Feature
    Interlocking (Side)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Blue
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Wire Gauge
    12-22 AWG
  • Voltage
    300V
  • Number of Levels
    1
  • Current
    15A
  • Torque - Screw
    0.5 Nm (4.4 Lb-In)