  • TB003-500-P09BE
TB003-500-P09BE
advertisement
Manufacturer No:
TB003-500-P09BE
Manufacturer:
CUI Devices
HK JDW NO:
207-TB003-500-P09BE
Package:
Datasheet:
TB003-500-P09BE
Description:
0.197 5.00mm Blue Bulk Polyamide (PA66), Nylon 6/6 Through Hole Horizontal with Board Screw - Leaf Spring, Wire Guard 1 Levels 14-26 AWG TB003-500
Quantity:
In Stock : 1731
Step5Bar-code shipping tag
TB003-500-P09BE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Polyamide (PA66), Nylon 6/6
  • Contact Material - Plating
    Copper Alloy - Tin Plated
  • Clamp Material - Plating
    Steel, Stainless
  • Screw Material - Plating
    Steel - Zinc Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TB003-500
  • Feature
    Interlocking (Side)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Blue
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Wire Gauge
    14-26 AWG
  • Voltage
    300V
  • Number of Levels
    1
  • Current
    10A
  • Torque - Screw
    0.4 Nm (3.5 Lb-In)