  • TB003V-500-P14BE
TB003V-500-P14BE
advertisement
Manufacturer No:
TB003V-500-P14BE
HK JDW NO:
207-TB003V-500-P14BE
Package:
Datasheet:
TB003V-500-P14BE
Purchasing and Inquiry
TB003V-500-P14BE Overview
TB003V-500-P14BE Features
TB003V-500 series
TB003V-500-P14BE Applications
There are a lot of CUI Devices TB003V-500-P14BE Terminal Blocks applications.
  • Transportation
  • Military Technology
  • Datacom
  • Industrial Automation
  • Communication
  • Anywhere power is distributed
  • Instrumentation
  • Data Technology
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • Energy efficient lighting (LED)
Step5Bar-code shipping tag
TB003V-500-P14BE
  • Clamp Material - Plating
    Steel, Stainless
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    TB003V-500
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Wire Gauge
    14-26 AWG
  • Voltage
    300V
  • Current
    10A
  • Torque - Screw
    0.4 Nm (3.5 Lb-In)