  • TB004-508-13BE
TB004-508-13BE
advertisement
Manufacturer No:
TB004-508-13BE
HK JDW NO:
207-TB004-508-13BE
Package:
Datasheet:
TB004-508-13BE
Purchasing and Inquiry
TB004-508-13BE Overview
TB004-508-13BE Features
TB004-508 series
TB004-508-13BE Applications
There are a lot of CUI Devices TB004-508-13BE Terminal Blocks applications.
  • Refrigeration control
  • Blowers
  • Industrial Automation
  • Instrumentation
  • Anywhere power is distributed
  • Control panels
  • Measuring & Control Technology
  • Military Technology
  • Transportation
  • Medical technology
Step5Bar-code shipping tag
TB004-508-13BE
  • Clamp Material - Plating
    Copper Alloy - Nickel Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    TB004-508
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Wire Gauge
    12-24 AWG
  • Voltage
    300V
  • Current
    16A
  • Torque - Screw
    0.5 Nm (4.4 Lb-In)