  • TB005-762-07BE
TB005-762-07BE
advertisement
Manufacturer No:
TB005-762-07BE
Manufacturer:
CUI Devices
HK JDW NO:
207-TB005-762-07BE
Package:
Datasheet:
TB005-762-07BE
Description:
0.300 7.62mm Blue Bulk Polyamide (PA66), Nylon 6/6 Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 10-26 AWG TB005-762
Quantity:
In Stock : 154
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TB005-762-07BE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Polyamide (PA66), Nylon 6/6
  • Contact Material - Plating
    Copper Alloy - Tin Plated
  • Clamp Material - Plating
    Copper Alloy - Nickel Plated
  • Screw Material - Plating
    Steel - Zinc Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TB005-762
  • Feature
    Interlocking (Side)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Blue
  • Pitch
    0.300 7.62mm
  • Wire Gauge
    10-26 AWG
  • Voltage
    300V
  • Number of Levels
    1
  • Current
    30A
  • Torque - Screw
    0.5 Nm (4.4 Lb-In)