  • TB005-762-10BE
TB005-762-10BE
advertisement
Manufacturer No:
TB005-762-10BE
HK JDW NO:
207-TB005-762-10BE
Package:
Datasheet:
TB005-762-10BE
Description:
0.300 7.62mm Blue Bulk Polyamide (PA66), Nylon 6/6 Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 10-26 AWG TB005-762
Quantity:
In Stock : 60
Step5Bar-code shipping tag
TB005-762-10BE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    TB005-762
  • Pitch
    0.300 7.62mm
  • Wire Gauge
    10-26 AWG
  • Voltage
    300V
  • Current
    30A
  • Torque - Screw
    0.5 Nm (4.4 Lb-In)