  • TB006-508-05BE
TB006-508-05BE
advertisement
Manufacturer No:
TB006-508-05BE
HK JDW NO:
207-TB006-508-05BE
Package:
Datasheet:
TB006-508-05BE
Description:
0.200 5.08mm Blue Bulk Polyamide (PA66), Nylon 6/6 Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 14-26 AWG TB006-508
Quantity:
In Stock : 1683
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TB006-508-05BE
  • Housing Material
    Polyamide (PA66), Nylon 6/6
  • Clamp Material - Plating
    Copper Alloy - Nickel Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    TB006-508
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Wire Gauge
    14-26 AWG
  • Voltage
    300V
  • Current
    12A
  • Torque - Screw
    0.5 Nm (4.4 Lb-In)