  • TB006-508-10BE
TB006-508-10BE
advertisement
Manufacturer No:
TB006-508-10BE
HK JDW NO:
207-TB006-508-10BE
Package:
Datasheet:
TB006-508-10BE
Purchasing and Inquiry
TB006-508-10BE Overview
TB006-508-10BE Features
TB006-508 series
TB006-508-10BE Applications
There are a lot of CUI Devices TB006-508-10BE Terminal Blocks applications.
  • Datacom
  • Anywhere power is distributed
  • Refrigeration control
  • Measuring & Control Technology
  • Data Technology
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Control panels
Step5Bar-code shipping tag
TB006-508-10BE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    TB006-508
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Wire Gauge
    14-26 AWG
  • Voltage
    300V
  • Current
    12A
  • Torque - Screw
    0.5 Nm (4.4 Lb-In)