  • TB007-508-08BE
TB007-508-08BE
advertisement
Manufacturer No:
TB007-508-08BE
HK JDW NO:
207-TB007-508-08BE
Package:
Datasheet:
TB007-508-08BE
Purchasing and Inquiry
TB007-508-08BE Overview
TB007-508-08BE Features
TB007-508 series
TB007-508-08BE Applications
There are a lot of CUI Devices TB007-508-08BE Terminal Blocks applications.
  • Communication
  • Military Technology
  • Datacom
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • Data Technology
  • Blowers
  • Automotive Electronics
  • Electrical substations
Step5Bar-code shipping tag
TB007-508-08BE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    TB007-508
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Wire Gauge
    12-24 AWG
  • Voltage
    300V
  • Current
    16A
  • Torque - Screw
    0.5 Nm (4.4 Lb-In)