  • TBA20-22EGWA
TBA20-22EGWA
advertisement
Manufacturer No:
TBA20-22EGWA
Manufacturer:
Kingbright
HK JDW NO:
432-TBA20-22EGWA
Package:
Datasheet:
TBA20-22EGWA
Description:
LED MATRIX 5X7 2" HE RED/GRN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TBA20-22EGWA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    1.50Lx2.09W x 0.33 H 38.1mmx53.1mmx8.5mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Color
    Green, Red
  • HTS Code
  • Subcategory
    LED Displays
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Configuration
    5 x 7
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    2.2V Green 2V Red
  • Luminous Intensity
    10 mcd
  • Millicandela Rating
    15mcd Green, 10mcd Red
  • Forward Current-Max
    0.03A
  • Display Type
    Dot Matrix
  • Forward Voltage-Max
    2.5V
  • Number of Characters
    1
  • Internal Connection
    Common Cathode Row, Common Anode Column
  • Height
    8.382mm