  • TBJA105M035CBLB0000
TBJA105M035CBLB0000
advertisement
Manufacturer No:
TBJA105M035CBLB0000
HK JDW NO:
66-TBJA105M035CBLB0000
Description:
1μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0005mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TBJA105M035CBLB0000
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    1206
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    7500 mΩ
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm