  • TBJA106J010CBSZ0000
TBJA106J010CBSZ0000
advertisement
Manufacturer No:
TBJA106J010CBSZ0000
HK JDW NO:
66-TBJA106J010CBSZ0000
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
10μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 3Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.001mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
TBJA106J010CBSZ0000
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    5%
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    1.6mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    1206
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm