  • TBJB106M016LRSB0000
TBJB106M016LRSB0000
advertisement
Manufacturer No:
TBJB106M016LRSB0000
HK JDW NO:
66-TBJB106M016LRSB0000
Description:
10μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TBJB106M016LRSB0000
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Size Code
    1411
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    900 mΩ
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm