  • TBJB226K010LRSC0024
TBJB226K010LRSC0024
advertisement
Manufacturer No:
TBJB226K010LRSC0024
HK JDW NO:
66-TBJB226K010LRSC0024
Description:
22μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0022mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TBJB226K010LRSC0024
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    1411
  • Leakage Current
    0.0022mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    500 mΩ
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm