  • TBJB226K020CBLC0823
TBJB226K020CBLC0823
advertisement
Manufacturer No:
TBJB226K020CBLC0823
HK JDW NO:
66-TBJB226K020CBLC0823
Description:
22μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TBJB226K020CBLC0823
  • Packaging
    Bulk
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Size Code
    1411
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    600 mΩ
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm