  • TBJB226M016CBSB0000
TBJB226M016CBSB0000
advertisement
Manufacturer No:
TBJB226M016CBSB0000
HK JDW NO:
66-TBJB226M016CBSB0000
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
22μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 600mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0036mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
TBJB226M016CBSB0000
    30 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    20%
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Depth
    2.8mm
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Size Code
    1411
  • Leakage Current
    0.0036mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm