  • TBJB685K025CRSZ0700
TBJB685K025CRSZ0700
advertisement
Manufacturer No:
TBJB685K025CRSZ0700
HK JDW NO:
66-TBJB685K025CRSZ0700
Description:
6.8μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0017mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TBJB685K025CRSZ0700
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.0017mA
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    2800 mΩ
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm