  • TBJC105K050CWSB0724
TBJC105K050CWSB0724
advertisement
Manufacturer No:
TBJC105K050CWSB0724
HK JDW NO:
66-TBJC105K050CWSB0724
Description:
1μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0005mA Tray
Step5Bar-code shipping tag
TBJC105K050CWSB0724
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2413
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Ripple Current
    320mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    6000 mΩ
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Tray
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • Capacitance
    1μF
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C