  • TBJD107K016CBSC0000
TBJD107K016CBSC0000
advertisement
Manufacturer No:
TBJD107K016CBSC0000
HK JDW NO:
66-TBJD107K016CBSC0000
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
100μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 125mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.016mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
TBJD107K016CBSC0000
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Depth
    4.3mm
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    125mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Leakage Current
    0.016mA
  • Height
    2.9mm
  • Length
    7.3mm