  • TBJD156K035LSSB0700
TBJD156K035LSSB0700
advertisement
Manufacturer No:
TBJD156K035LSSB0700
HK JDW NO:
66-TBJD156K035LSSB0700
Description:
15μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0053mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TBJD156K035LSSB0700
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Leakage Current
    0.0053mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    100 mΩ
  • Height
    2.9mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm