  • TBJD227M006CBSB0900
TBJD227M006CBSB0900
advertisement
Manufacturer No:
TBJD227M006CBSB0900
HK JDW NO:
66-TBJD227M006CBSB0900
Description:
220μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0139mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TBJD227M006CBSB0900
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6V
  • Leakage Current
    0.0139mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    125 mΩ
  • Height
    2.9mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm