  • TBJD336K035CRLB0023
TBJD336K035CRLB0023
advertisement
Manufacturer No:
TBJD336K035CRLB0023
HK JDW NO:
66-TBJD336K035CRLB0023
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
33μF ±10% 900mOhm 2-Termination Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TBJD336K035CRLB0023
    30 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TBJ
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    High Reliability
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    35V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height
    2.9mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    7.3mm