  • TBJD475M035LRSB0023
TBJD475M035LRSB0023
advertisement
Manufacturer No:
TBJD475M035LRSB0023
HK JDW NO:
66-TBJD475M035LRSB0023
Description:
4.7μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TBJD475M035LRSB0023
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Capacitance
    4.7μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    2917
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    450 mΩ
  • Height
    2.9mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm