  • TBJD476K025CBSC0024
TBJD476K025CBSC0024
advertisement
Manufacturer No:
TBJD476K025CBSC0024
HK JDW NO:
66-TBJD476K025CBSC0024
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
47μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 250mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
TBJD476K025CBSC0024
    30 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Depth
    4.3mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    250mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Height
    2.9mm
  • Length
    7.3mm