  • TBJE477M010LBLB0800
TBJE477M010LBLB0800
advertisement
Manufacturer No:
TBJE477M010LBLB0800
HK JDW NO:
66-TBJE477M010LBLB0800
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
470μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 50mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.047mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
TBJE477M010LBLB0800
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470μF
  • Depth
    4.3mm
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.047mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Dissipation Factor
    10 %
  • Height
    4.1mm
  • Length
    7.3mm