  • TBJV477K010LBLC0023
TBJV477K010LBLC0023
advertisement
Manufacturer No:
TBJV477K010LBLC0023
HK JDW NO:
66-TBJV477K010LBLC0023
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
470μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 40mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.047mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
TBJV477K010LBLC0023
    Select All
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470μF
  • Depth
    6.1mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    2924
  • Leakage Current
    0.047mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Height
    3.45mm
  • Length
    7.3mm