  • TBMD226K035LBSB0045
TBMD226K035LBSB0045
advertisement
Manufacturer No:
TBMD226K035LBSB0045
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-TBMD226K035LBSB0045
Package:
Datasheet:
Description:
22μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TBMD226K035LBSB0045
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Capacitance
    22μF
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    2917
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    70 mΩ
  • Height
    2.9mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm