  • TBME107M020LSSB0824
TBME107M020LSSB0824
advertisement
Manufacturer No:
TBME107M020LSSB0824
HK JDW NO:
66-TBME107M020LSSB0824
Package:
Datasheet:
Description:
100μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.02mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TBME107M020LSSB0824
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    0.02mA
  • Ripple Current
    2500mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    35 mΩ
  • Height
    4.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm