  • TBP02R1-381-08BE
TBP02R1-381-08BE
advertisement
Manufacturer No:
TBP02R1-381-08BE
HK JDW NO:
207-TBP02R1-381-08BE
Package:
Datasheet:
TBP02R1-381-08BE
Description:
Bulk 0.150 3.81mm Blue 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) TBP02R1-381 Polyamide (PA66), Nylon 6/6 Tin Copper Alloy
Quantity:
In Stock : 464
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TBP02R1-381-08BE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    TBP02R1-381
  • Number of Positions
    8
  • Pitch
    0.150 3.81mm
  • Insulation Height
    0.284 7.21mm
  • Contact Tail Length
    0.138 3.50mm
  • Voltage - UL
    300V
  • Current - UL
    8A
  • Voltage - IEC
    250V
  • Positions Per Level
    8
  • Header Orientation
    90°, Right Angle
  • Current - IEC
    7A