  • TC020080VY12238BJ1
TC020080VY12238BJ1
advertisement
Manufacturer No:
TC020080VY12238BJ1
HK JDW NO:
878-TC020080VY12238BJ1
Description:
TC 1200pF 7000V 7kV Ceramic Capacitor ±20% 1.575Dia 40.00mm Chassis Mount Nonstandard, Tabbed
Step5Bar-code shipping tag
TC020080VY12238BJ1
  • Size / Dimension
    1.575Dia 40.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    7000V 7kV
  • Capacitance
    1200pF
  • Height Seated (Max)
    3.189 81.00mm