  • TC124-JR-0710RL
TC124-JR-0710RL
advertisement
Manufacturer No:
TC124-JR-0710RL
HK JDW NO:
898-TC124-JR-0710RL
Datasheet:
TC124-JR-0710RL
Description:
Quantity:
In Stock : 19422
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
TC124-JR-0710RL
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    DDRAM, SDRAM
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Element Power Dissipation
    0.0625W
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm