  • TC332LP32F200FAALXUMA1
TC332LP32F200FAALXUMA1
advertisement
Manufacturer No:
TC332LP32F200FAALXUMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-TC332LP32F200FAALXUMA1
Package:
80-TQFP Exposed Pad
Description:
2MB 2M x 8 FLASH TriCore™ 32-Bit Microcontroller AURIX™ Series 3.3V 80-TQFP Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 10964
Step5Bar-code shipping tag
TC332LP32F200FAALXUMA1
    Select All
  • DAC Channels
    NO
  • On Chip Program ROM Width
    8
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    10mm
  • Width
    10mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    80-TQFP Exposed Pad
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TA
  • Series
    AURIX™
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    80
  • Additional Feature
    ALSO AVAILABLE WITH 5 V NOMINAL
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.4mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    S-PQFP-G80
  • Oscillator Type
    Internal
  • Speed
    200MHz
  • RAM Size
    248K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3.3V 5V