  • TCBB336M006CRSZ0H23
TCBB336M006CRSZ0H23
advertisement
Manufacturer No:
TCBB336M006CRSZ0H23
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-TCBB336M006CRSZ0H23
Package:
1411 (3528 Metric)
Purchasing and Inquiry
TCBB336M006CRSZ0H23 Overview
ESRs (Equivalent Series Resistances) ought to be kept at 70mOhm @ 100kHz for high efficiency.33μF is the capacitance of the device.The voltage is -55°C~125°C - Rated AC power.This voltage - Rated at 6.3V - allows the device to be highly efficient.This machine can operate at a maximum height of [0.083 2.10mm°C] when seated.
TCBB336M006CRSZ0H23 Features
a 70mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 33μF
an AC voltage of -55°C~125°C
the voltage rating of 6.3V
TCBB336M006CRSZ0H23 Applications
There are a lot of AVX Corporation TCBB336M006CRSZ0H23 applications of tantalum polymer capacitors.
  • Smart phone
  • Notebook
  • Power supplies
  • LCD TV
  • Tablets
Step5Bar-code shipping tag
TCBB336M006CRSZ0H23
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TCB
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    33μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm