  • TCC0402COG4R0C500AT
TCC0402COG4R0C500AT
advertisement
Manufacturer No:
TCC0402COG4R0C500AT
Manufacturer:
CCTC
HK JDW NO:
15957-TCC0402COG4R0C500AT
Package:
0402
Datasheet:
Description:
4R0 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G 0402
Step5Bar-code shipping tag
TCC0402COG4R0C500AT
  • Package / Case
    0402
  • Dielectric Material
    COG
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Temperature Coefficient
    C0G
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    4R0
  • Voltage
    50Vdc
  • Thickness
    0.50mm