  • TCC0805COG201J500BT
TCC0805COG201J500BT
advertisement
Manufacturer No:
TCC0805COG201J500BT
Manufacturer:
CCTC
HK JDW NO:
15957-TCC0805COG201J500BT
Package:
0805
Datasheet:
Description:
201 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G 0805
Step5Bar-code shipping tag
TCC0805COG201J500BT
  • Package / Case
    0805
  • Dielectric Material
    COG
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    201
  • Voltage
    50Vdc
  • Thickness
    0.60mm