  • TCE0806G-900-2P-T200
TCE0806G-900-2P-T200
advertisement
Manufacturer No:
TCE0806G-900-2P-T200
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-TCE0806G-900-2P-T200
Package:
Datasheet:
Description:
CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD ESD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TCE0806G-900-2P-T200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Part Status
    Discontinued
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    2
  • Case Code (Metric)
    0806
  • Case Code (Imperial)
  • Filter Type
    DATA LINE FILTER
  • Rated Current
    0.1A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    3.5Ohm
  • Number of Lines
    2
  • Current Rating (Max)
    100mA
  • Output Impedance
    90Ohm Ω
  • Insulation Resistance-Min
    1MOhm