  • TCH9476M050W0070C
TCH9476M050W0070C
advertisement
Manufacturer No:
TCH9476M050W0070C
Manufacturer:
KYOCERA AVX
HK JDW NO:
17928-TCH9476M050W0070C
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
CAP TANT POLY 47UF 50V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TCH9476M050W0070C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Mfr
    KYOCERA AVX
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    TCH
  • Size / Dimension
    0.472" L x 0.492" W (12.00mm x 12.50mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Voltage - Rated
    50 V
  • Capacitance
    47 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70mOhm @ 100kHz